Obecní knihovna

Otvírací doba: každý PRVNÍ čtvrtek v měsíci od 17:00 – 19:00 (celoročně)

 Knihovnice: Pavla Novotná
Kontakt: Obecní knihovna Trboušany
Trboušany 113
664 64
E-mail: knihovna@trbousany.cz

Obecní knihovna v Trboušanech je malou veřejnou univerzální knihovnou, jejímž posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a zpřístupňovat literaturu, uspokojovat kulturní a informační potřeby a napomáhat všem formám vzdělávání pro všechny občany obce.

Knihovna Vám může nabídnout:

  • Půjčování knih – cca 1200 ks knih různých žánrů od beletrie po naučnou literaturu, knihy pro děti i dospělé
  • Meziknihovní výpůjční služby, tzv. výměnný fond zařídí pravidelnou obměnu zajímavých knih a bestsellerů. Vzhledem k omezeným prostředkům na nákup nových knih, je využívána možnost získání knih z výměnného fondu Městské knihovny Kuřim.
  • Přístup k internetu je zdarma.

Provoz knihovny je financován z rozpočtu obce Trboušany, který je i jejím zřizovatelem.

Poplatky

Evidenční poplatek s platností na 12 měsíců – dospělí - 5 Kč

Evidenční poplatek s platností na 12 měsíců – děti - zdarma

--------------------------------------------------------------------------------------

Aktuality


Aktuálně je v naší knihovně k zapůjčení mnoho zajímavých nových knih. Pro dospělé bestsellery jako např. Hadrový panák, Dívka ve vlaku, Zmizelá, Temné kouty a další zajímavé čtení. Prostě knihy, od kterých se nebudete moct odtrhnout. Pro mládež zde máme spoustu epizod Deníku malého poseroutky a Deníky mimoňky. Jsou zde i nové knížky pro ty nejmenší, z nichž jsou to např. 365 pověstí, Maxi pes Fík, Mimoni, Příhody Bořka Stavitele a další krásné knihy.

Pokud byste měli zájem o nějakou konkrétní knihu nebo měli nějaké podněty či dotazy, neváhejte mě kontaktovat, třeba na e-mail knihovna@trbousany.cz.

Pro starší občany, kteří by si chtěli také něco pěkného přečíst, ale zdraví už jim neumožňuje si pro knihu dojít, je možnost donášky domů. Stačí dát vědět.

Na Vaši návštěvu se těší knihovnice Pavla Novotná.